неділя, 10 листопада 2013 р.

вівторок, 1 жовтня 2013 р.

Цікаві мухи

 Мушки для лову коропа насправді не відрізняються якоюсь складністю чи вишукуваносттю. Іноді їх досить просто та нудно в'язати. А хочеться чогось складного чи оригінального. Є пара цікавих мух які варто запропонувати місцевому коропові. На пупу я намагався ловити, але нічого не спіймав, але мушка однозначно цікава. Напевно, помилився з вибором кольорів або день був не її. Можливо треба спробувати без відвантаження на мілководді.



   Другу мушку ще не в'язав і не куштував, але оригінальність ідеї заслуговує на увагу.
Базери, особливо в червоному кольорі це, як на мене,   одна з найкращих приманок на коропа.   Причому як із варіантом хвоста з кролика

так і у варіанті з хвостом з пінки. Зачепів точно буде менше.



понеділок, 30 вересня 2013 р.

Закриття сезону 2013

 Сьогодні обіцяли день без дощу та й по роботі виходило. Тож вирвався половити. Вода дуже холодна (+8+10), ніякої поверхневої активності коропа немає. Протягом дня не бачив жодного сплеску. Пошукав на мілководді, але того, хто годується не було, та й взагалі ніяких натяків на рибу... З розмови з короп'ятником зрозумів, що короп весь стоїть у ямах і дуже прошений, практично не харчується. За підсумками дня він упіймав двох маленьких за день. Спробував половити щуку під берегом на стрімер, але теж тиша, схоже теж на глибині. Ще трохи поблукав,   підмерз - вирішив фінішувати. Тож цей сезон лову коропа для себе вважаю закритим.
    Приблизно уявляючи що буде з коропової рибалкою в таку погоду, я про всяк випадок готуючись до риболовлі закинув у багажник спінінг. Добре пройтися навколо озера, подивитися, можна зігрітися, та й день оплачений. А риболовля; на цьому озері не дешева. Щуки відгукнулися. на семиметровій ямі : 6200,5300,3100 та 800 і ще щось велике село, але не зупинив, зійшло, е підозра що був великий короп :-).




А по коропа тепер починаю готується до наступного сезону. Приїхали чудові гачки daichi chironamid, причому і білі та червоні. 


Та й взагалі є купа нових ідей, які треба було б випробувати, але цього року кінець сезону через погоду вийшов зім'ятим, тож переношу їх реалізацію вже до наступного року.

вівторок, 17 вересня 2013 р.

Сезон 2013 (Мої найбільш уловисті мухи)

    Потроху холоднішає та сезон коропового лову закінчується. В озерах господарі до осіннього сезону вже запускають тонни форелі та щуки. Вчора виїхав за коропом, але підсумком стали п'яток відкусаних щукою мух плюс чотири щупаки і три форелі. Може короп і клював би, але на базери йде форель, а на імітації черв'яків і п'явок клює щука. Так що для себе сезон коропового лову закінчую. Вирішив упорядкувати уловисті мухи у невеликому рейтингу:
1. Мушки для мене №1 цього сезону це  два базери ( Red Buzzer і Orange ( Red ) Quill ). Цікаво, що по червень краще працював Red Buzzer, а потім його як "вимкнули" і рух пішов на Red Quill, але в серпні при зменшенні розміру до №16 знову запрацював. Ставлю ці мушки завжди підвісними, чомусь на кінцеву не було жодної риби. Але саме у підвісному варіанті на кожній рибалці на них була мінімум рибка.

2. На друге місце поставив би три улюблені мухи, все в оливковому виконанні. CDC Prince, *плетена*  та  Rhyacophila Caddis (варіант від Кауфмана). На початку сезону працювали і на золотих гачках і з гарним підвантаженням. ( навіть з вольфрамовою головкою), у серпні вже тільки з пластиковою головкою або взагалі без неї. При високій температурі води коропу лінь реагувати на муху, що тоне, та необхідно затримати її в його горизонті якомога довше. Працювали і підвісними та кінцевими. Сильно великої різниці в клювання між трьома не помітив. Чудові мухи для сліпого лову коропа. Це коли точно знаєш, що на дні є корч де карпи крутяться  , а також якщо раніше помітив місце де коропи курсують у певний час.

3. Ще одні перевірені та надійні мухи: ФТ та схожі варіанти. Кольори були різні, на початку сезону строкаті, сірі, коричневі, оливкові. У серпні-вересні краще працював чорний колір. Добре працювали і на мілководді і на глибинах. До глибинних я додав би сюди ще Black Pennel,  але ставив її цього сезону рідко.

4. Завершив би свій маленький огляд San JuanWorm та Mini Leech .  Ці мухи дуже добре працюють під берегом і на мілководді по поміченій рибі. Використовую як кінцеві. Якщо правильно підібрати колір, то короп обов'язково відгукнеться. На початку сезону краще був червоний, ближче до кінця темно-коричневий, а у вересні запрацював оливковий.


Цього сезону не потрапляв на озера, де коропа годують гранулами, далеко їхати та і короп дрібний (до 2кг). На суху ніхто не відізвався. Імітацію раку ставив три рази, одного відкусили, одна щука попалася, короп ігнорував... Деякі мушки, які були найкращими минулого року, ловили справно, але хотілося спробувати нові. Та й бажання зловити десяток дрібних змінилося бажанням зловити побільше))  Тому деякі водоймища я виключив та й фотографувати маленьких ліньки стає. Цього року ловив вже тільки на трьох озерах.

середа, 11 вересня 2013 р.

Лов на мілководді

Вийшло виїхати на півдня. Зазвичайно вибір припав на улюблене озеро за 30 км від будинку. Після приїзду відразу попрямував до місця де зазвичай ловив найбільших коропів, але сьогодні був не їхній день. Жодної активності та незважаючи на теплий сонячний день, жодного коропа. Вирішив перейти на мілководдя  та вдало. Знайшов пристойну зграю коропів, що годуються. Їх добре було помітно по струменях каламуті в місцях годування, зграя була особин 15-20 і глибина близько півметра. Поставив San Juan Worm  , спочатку червоний , ніякої реакції. Поміняв на коричневого та на додатковому повідку поставив баззер червоно-чорний. Потрапив один маленький короп саме на баззера. Поміняв Worm-а на оливкового і тільки тоді почався рух. Попалося чотири коропа (всі до 1кг) і два благополучно втекли, все-таки дрібні гачки 10-12... Всіх ловив-відпускав, останній остаточно розлякав всю зграю, що годується і тому саме він потрапив на фотосесію. 
 
Цікаво, що клювання були саме на початку руху приманки, причому дуже активні - * віддай вудку *))) & nbsp; Після цього почав шукати коропів, що ще годуються на мілководді, але їх не було. Бачив якісь рухи прямо в чагарниках очерету, але там карпам було не подати муху. Ловити по площі зовсім не хотілося тому завершив рибалку. Вода вже 14 градусів, сезон лову коропа добігає кінця. Шкода.

Потрапило гарне відео цього місяця, коропи невеликі, але це річка, та й взагалі весело вийшло, шкода що ролік не вставляється прямо, тому лише посилання :  http://www.youtube.com/watch?v=w275CtmJJfY

пʼятниця, 6 вересня 2013 р.

Заскочив на озеро на пару годин.

     Нарешті вдалося вчора ненадовго вирватися на найближче озеро. Погода перший день без дощів і навіть із сонцем. Вода близько 15 градусів, пішов перевірити коропів на мілководді, але там нікого не виявил. Я очікував, але після обіду на цьому озері завжди намагаюся чекати їх в іншому місці. Перейшов на глибини близько 1.5 метрів, біля виходу на стіл, і на першому ж закиданні сідає непоганий короп. Поганяв він мене добре, напевно в сумі метрів двісті бекінг відбирав у нього. Взяв на чорну німфу (FT) з червоною грудкою (на цю німфу у мене найбільший прилов, особливо окунів) Терези забув, напевно, близько 5 -6 кг. Далі половив ще трохи, добре клювання, сів, секунда - сход. І все, вже треба назад у місто...
Вийшла нова книга про лов коропа:
The Orvis Guide to Fly Fishing for Carp: Tips and Tricks for the Determined Angler
 автор  Kirk Deeter.
Подивився на колір води на околицях озера Мічиган на обкладинці ,  почитав відгуки та вирішив собі не замовляти. Потрапиться десь, просто погортаю. Немає у нас озер з такою прозорою водою, і коропи великих раків та п'явок так активно весь сезон не їдять. Ще більше похолодає і треба буде спеціально впертись у великі приманки.


середа, 28 серпня 2013 р.

Висновки з лову у серпні

Зіткнувся на останніх риболовлях з великою кількістю сходів, причому недрібної риби. Щось роблю не правильно та вирішив запитати досвідчених короп'ятників. Узагальнені відповіді про правильне виведення коропа були схожі зі статтею в інтернеті.  Виклав її на окремій сторінці : правильне виведення коропа  .  Додам, що необхідно чинити постійний тиск на велику рибу плюс гачки не повинні швидко розбивати ранку, тобто треба брати потовще. Шостим класом з повідцем 0,2 постійно тиснути на рибу понад п'ять кілограм складно. Вирішив половити сьогодні 8-м класом, хоча торік результати з ним були не дуже...   Для більш акуратної презентації поставив 2.7м флюрокарбоновий підлісок та повідці. 0.23мм. Мушок нав'язав на товстих коропових гачках (nash TT fang X #10 и esp raptor curve shanx #10)
 Один сход і одне клювання за 4 години. Потім перейшов на повідки 0.18 та 0.2 та мушки на гачках №12-14.  За час, що залишився, спіймав одного 2500 і двох благополучно злив, бонусом попалося пару окунів і одна плотва. Зустрів на дальньому кінці озера знайомого короп'ятника, то його висновки практично такі самі. Зараз короп хоче маленьку наживку і повідець теж має бути максимально тонким. Вода, до речі, дуже швидко захолола за тиждень (була +24 тепер +16). Прозорість також збільшилася до 30см, а було тиждень тому близько 10см. У нього клювання на бойли почалися при зміні гачка з №4 на №8. Також відзначає велику кількість сходів на дрібних гачках. Схоже з цім треба змиритися...

З цікавого що побачив у мережі :  відома коропова фірма Nаsh просуває свій новий продукт  мухи к карповой оснастке.   

пʼятниця, 23 серпня 2013 р.

Нові базери та монофіл

Минулого тижня нав'язав свіжих баззерів і сьогодні нарешті вдалося вирватися на озеро.


 Погодка так собі, але раз приїхали треба ловити. Короп мовчить, тобто практично повністю. Зрідка вистрибують дрібні. Карп'ятники, фідеристи по нулях, говорять на глибині немає - весь у кущах під берегом. Вирішив спробувати ту саму озерну оснастку, що й на минулій рибалці, але в монофільному виконанні.  Підлісок поставив теж моно, а не флюрик. Поринати все стало явно повільніше, причому кількість зачепів впала в рази (за 6 годин втратив всього 3 мухи). Але що погано, кількість клювань теж явно зменшилася. Впіймав лише одну килушку і чотири змилося. Одного виважував близько 20 хвилин, швидкий неміряно, навіть розмір його приблизно не міг оцінити, не те що підняти до поверхні. Потім він грамотно зі стрибком звалив у корчі. Судячи по спині він був вісім-десять кг. Шкода, що не потрапив на фотосесію. Результат риболовлі досить скромний, але нових баззерів обкатав, монофіл спробував. З білими хвостиками мушки не спрацювали, але це можливо тільки сьогодні, треба буде ще пробувати. Монофіл у оснащенні швидше не сподобався.

четвер, 15 серпня 2013 р.

Озерне оснащення

Тиждень стояла спека до +35 і нарешті день *Ч* ))  Повітря вранці +14, вдень обіцяли +21, щоправда, з періодичним дощем. Звичайно, треба їхати. Погода обіцяла активне клювання, але з коропом все не просто. Три години перебирання мух, різні проводки, глибини - тихо... Тільки головний у цих місцях постійно спостерігав за процесом, періодично облітаючи територію.
З перервами йде дрібний дощ, поверхнева активність мінімальна. Вже спробував на глибині і дном, але безуспішно. Перебіг струмка дуже слабкий, напевно, дощ, який йшов всю ніч підняв рівень в озері. Вирішив випробувати озерну оснастку для лову форелі   чому ні? Кінцева німфа – Suspended Midge на 14-му номері. Вся ця конструкція повільно опускається на дно (всі частини флюрокарбон), що при дрейфі, що при потяжках.
Виявилося, що зручно ловити не тільки поперек русла, але й робити повільну проводку вздовж кущів біля берега. І ось тільки підібравши ключик справи покращали. Впіймав "угорця" на 2700 (не сфотографував - дощ посилився). Декілька дуже хороших потримав, але не зміг їх зупинити до коряжника, вони явно добре знають де він і мчать туди дуже жваво. На фото 1.700 , + на ньому базер на який він попався.

 У результаті спіймав шість і потримав чотирьох коропів, але що цікаво, на кінцеву німфу за всю рибалку потрапив лише один маленький *угорець*...

 Підібравши ключик та наловившись вирішив повернутися до звичайних німфів (ФТ, плетена, принц). Безрезультатно, це був не їхній день. Зате спрацювала одна із заготовлених для кінцевих німф (нижня права), правда занурювати на дно її довелося тонким шнуром.


пʼятниця, 2 серпня 2013 р.

Пошук коропа в річці

Сегодня попытался половить карпа в речке. Скорее ручеек , который впадает в озеро. Вооружившись примерной схемой стоянок крапа в реке от *классика*(Б.Рейнольдс), вышел пробовать. Стартовый набор из двух мух уже почти стандартный, нимфы легкие (  даже головки не латунные, а пластиковые ) 

 Струмок диввний, посередині глибина метра півтора, а під берегом близько метра і суцільні коріння-гілки-кущі на дні. 

Ходив після обіду дві години та все марно, поступово все живе затихло та пішов досить щільний дощ, який тривал десь трі години.  Поекспериментував з мухами, проводками, глибинами, але як нуль намалювався, так він і залишився... Наступного разу шансів у коропів буде менше (через великі втрати мух по закінченні риболовлі пройшов уздовж обох берегів та змалював глибини, пні та стовбури дерев)

субота, 27 липня 2013 р.

Відео про лов коропа, зір коропа

Вийшло днями подивитися фільм:  Carpin’ An Overview of Fly Rodding for Carp 

   Відверто кажучи, до моїх місцевих умов це можливо застосувати дуже слабко. Купувати б точно не став, а знайти цей фільм і подивитися можна (гугл на допомогу). Також оцінюю і багато фільмів і роликів про рибалку в озері Мічиган. та інших великих озерах, наприклад відео від Simms:  http://www.youtube.com/watch?v=B6SltCESD-s
   Умови не наші, і багато їхніх приманок у вигляді помазків, креветок тощо у нас напевно працюватимуть лише восени, коли короп стає більш явним хижаком.
 Додав хорошу статтю про зір коропа, розміщено на окремій сторінці:
http://travelflyfishing.blogspot.com/p/blog-page_27.html

середа, 24 липня 2013 р.

Оптимальні умови для лову коропа

Потрапил на чудову статтю про вплив погоди на клювання коропа. Я розмістив її на окрему сторінку http://travelflyfishing.blogspot.com/p/blog-page_24.html
 Може, даремно я писав про складні умови минулої риболовлі, для коропа схоже це саме те. Але складнощі при закиданні мухи за поривчастого вітру практично в берег залишилися. Втрати приманок також були підвищеними. Цього, звичайно, можна було уникнути, але тоді кожен похід під берег до зачепа - це налякані в радіусі метрів 20 купа коропів.

понеділок, 22 липня 2013 р.

Пошук коропа у складну погоду.

Погода не найвдаліша для риболовлі (вітер близько 10м/с поривами, повітря +20С, хмарність, тиск скаче...) Думав, що буде вліт, тим більше, що фідеристи скаржилися на відсутність клювання. Вистрибують коропів мінімум, під поверхнею рухів теж немає. Знайшов їх прямо під берегом, причому стоять так що хіба що не на березі... Працювали тільки базери (червоно-зелені та червоно-чорні). Всього за п'ять годин упіймав 6 штук, один близько 3 кг угорський, решта близько кг. Був ще один гарний схід. Пробивав канавку глибиною близько 3 метрів (зазвичай вони там по обіді курсують) просто по нулях. Заради інтересу пошугав кілька разів коропів під берегом. Видно, наприклад, тікають 5-6, а активних з них було нуль. Схоже, така погода коропам не дуже. Із цикавого: спіймав рака за клешню. Поставив там оливкову імітацію маленького раку, але так і не зміг шось спіймати на це.

вівторок, 25 червня 2013 р.

Нова водойма - з чого почати?

Задав мені товариш таке питання, спробую коротко описати свої дії.
1.  Йдемо до єгерів і докладно розпитуємо про карту глибин, особливо   виходи до острівців, великі мілини біля берегів. Дізнаємося чим підгодовують коропів, або він харчується в основному   природною їжею...
2.  Піднімаємо каламут на мілководді і ловимо або спостерігаємо за комахами, п'явками і т.д.  Особливо кольори та розміри.
3. На деяких озерах просив човен поплавати або з єгерем катався, дивилися де та коли  короп виявляє себе. Бінокль корисна річ, менше веслувати.
4. Відповідно до карти мілин з деякою періодичністю починаємо відвідувати точки що сподобалися. З досвіду зауважив, що це не одного дня. Це зараз можу, наприклад, на одному з озер сказати, що десь 7.30-8.30 коропи виходять на мілину, о 14.00 велике скупчення біля зливу з озера, а наприклад о 16.00 крутяться на дні біля старого русла річки на глибині біля 2м. Але на це йде час, а до осені або ще більшої спеки напевно доведеться коригувати час, а може й місця.
5. Дуже часто для клієнтів єгеря підгодовують коропа та такі місця відзначають маркером (знову ж простіше їх запитати). Зазвичай вони метрах за 50-150 від клієнта, але за 10-30м від протилежного берега біля коряжок або на мілини)))  Тоді, якщо немає ніякої поверхневої активності, має сенс спробувати поряд, особливо якщо є мілина або брівка.
6. Загалом якось так, але звичайно, треба просто частіше приїжджати і більше спостерігати на місці))
  Вода вже майже вирує, повітря теж. Хочу на поточну воду... Викладу один зі своїх улюблених роликів з комфортною погодою та чистою водою))


вівторок, 18 червня 2013 р.

Ранок (до спеки)

Погода звичайно сильно літня, вдень обіцяли +33, тому вирішили бути до світанку. Але у коропів свої плани, і до 8 ранку взагалі жодних рухів. Зате потім протягом години кілька великих зграй коропів підійшли на мілководді ... Тих що рухалися в пів-води не зміг вмовити нічим, а ось хлопці, які рилися в мулі і підіймали каламут брали жваво ... Причому цікаво, що   хмара каламуті піднімається з дна дуже локально і іноді видно  до десятка окремих хмар. Ось у цих хмаринках і ловив. Великих не було, а впіймані дуже вибірково харчувалися – мухи строго з великою кількістю червоного: мотиль, CDC-RedBazzer та SJWorm. (фото мух взяв старе ,т.к. всіх CDC-Red Bazzer-ов залишив на корчах, треба дов'язати ...  червоне)



Оливкові, чорні, коричневі кольори повністю ігнорувалися.

пʼятниця, 7 червня 2013 р.

Закінчив переклад

Щось на тижні ніяк не вирватися на рибалку, то робота, то дощ... Переклав частину розділу.  Обсяг великий, тому розмістив на окремій сторінці :
 http://travelflyfishing.blogspot.com/p/blog-page_25.html

Попалося відмінне відео де короп годується на мілководді. Причому практично всі групи коропів (які годуються з поверхні, що роються в мулі, одинаки).
http://www.youtube.com/watch?v=M17uF2ZidMk



 Все більше думаю, що треба брати човен, тому що бачив іноді схожі картини, але підійти з берега не виходило. А майже на всіх платних озерах дозволено лов з човна без мотора.

середа, 29 травня 2013 р.

перші дзеркальні...

   Вийшло сьогодні по обіді вибратися на озеро. Погода наче непогана, +21, хмарно, але сильний південний вітерець та ще тиск скаче. Почав шукати коропів з підвітряного берега, але за перші три години жодного клювання, тиск зростав і схоже було що риба не харчується, хоча вистрибуючих було дуже багато! Нарешті попався маленький дзеркальний карпик 0,5 кг; на фт  та один трохи  більше втік. Ще година полоскала всіх мух вхолосту.
   Вирішили піти в місце, де в озеро впадає струмок, там досить мілководно та е явно виражена канавка старого русла під водою (зайвий крок і можна попливти). Ось тут і знайшлися охочі поїсти. Спочатку трапився невеликий кілограмовий, а потім сів добрий і злий. Після 10-15 хвилин боротьби риб виявився дзеркальним. коропом на 5500. Начебто це угорський дзеркальний короп, уточнюватиму.  Плетена німфа спрацювала на ура. Спасибі дружині, вона вже фахівець з лову підсачуванням великих риб, мені так обманювати коропів ще вчитися і вчитися ... Відео зняли, потім змонтую, викладу. Після цього було ще два гарних клювання, але я не реалізував. Ще зауважив, що коропи активнішими стали, коли тиск почав падати.







субота, 25 травня 2013 р.

Ловляться потроху

Ловляться потихеньку *мордастики * .  Але все одно більшість ще зайнята нерестом.
Виклав на окремій сторінці переклад частини глави *Презентація* з книги Б.Рейнольдса; *Короп на мушку*. http://travelflyfishing.blogspot.com/p/blog-page_25.html

пʼятниця, 24 травня 2013 р.

прості правила

Оскільки поки що на риболовлі не потрапляю, перекладаю потихеньку вибрані шматочки книги Carp on the fly. Насправді у коропа відмінно розвинені всі органи почуттів і він має максимум інформації про навколишнє середовище, предмети та їжу. Нас більше інетесує як його обхитрувати, тож чотири важливі уроки. (Як на мене, вони годяться практично для всіх риб) :
* Урок№1  
Короп бачить досить добре, звісно недостатньо добре щоб убачити наші мухи в польоті, але достатньо  щоб чудово бачити нас. Пере сувайтеся повільно і закидайте акуратно та точно.
 Урок№2
Переміщайтеся взабродку тихо та спокійно.
 Урок№3
При неправильному руху  або з необережності  короп  може надіслати попередження, яке  відлякає будь-якого іншого коропа в безпосередній близькості. Беріть коропа обережно!
 Урок№4
Уникайте використання продуктів із сильними запахами, такі як : протірання для шнура, флотанти та пасти , бензін, моторна олія та лосьйон для засмаги (виключенням може бути тільки на основі кокосової олії). *

 

неділя, 19 травня 2013 р.

Що спільного у коропа та бонфішу?

Бари Рейнольдс:
... є деякі цікаві паралелі між каропом та бонфішем: 
Як правіло вони годуються біля дна . 
Корм обох містить ракоподібних та молюсків.  
Обидва е зграйними рибами. 
При харчуванні на мілені над поверхнею видно хвіст.  
Обидва постійно насторожені и  легко лякаються.
Як правіло, їх не вживаються в їжу( спіймав-відпустив).   
(Примітка: у нас коропам не всім так щастить)
Обідва вимагають однакових тактичних підходів.*
Якраз приїхали заготівлі раків  Fish-Skull™ CrawBody . Є на прикметі гарне місце з раками і твердим дном, будемо пробувати.. 

вівторок, 14 травня 2013 р.

Плетена німфа

Власне багато їй ловлю з початку сезону.  
Працює добре,  матеріали прості, в'яжеться просто.
Гачок : TMC R200 #16 (чі Partridge Klinkhamer)
Головка: латунна

Хвіст: оливкові біоти
Тіло: оливково-жовті нитки (Uni-Strech або муліне, що є...)
Ріб по тілу: дріт або нічого (плетіння досить міцне і без нього)
Торакс:  черный даббінг ( тут Antron )

понеділок, 13 травня 2013 р.

Почався нерест...

Вода вже 21 градус. Частина коропа явно нереститься, тому активно годуються і ловляться тільки невеликі.  Шнур плаваючий, практично всіх спіймав на плетену оливково-жовту німфу потічка з головкою.  Проводку довелося підбирати і найрезультативніша вийшла така: стрип. 10-15см за одну секунду, потім пауза три секунди. Клювання зазвичай на початку стрипу. Мушку додам пізніше.

середа, 8 травня 2013 р.

На заході сонця

Виїхали ввечері на озеро, що ближче до будинку. Карпи явно активізувалися, вода +19 багато вистрибують. Було помічено кілька груп, що нишпорили біля поверхні, але по поміченому жодного не спіймав. Працюючи просто по стежках спіймав з десяток, але найбільший викрутився. Ловив уже тільки плаваючим шнуром. Ще був спійманий на зелений GH Caddis зовсім несподіваний гість – товстолоб. Дуже цікаво поводиться при виважіванні, постійний тиск і дуже різкі кидки. Бекінг майже весь забрав (а волосінь на повідку 0,2), nbsp; але на фотосесію він таки потрапив.


четвер, 2 травня 2013 р.

Топ-5 мух

Топ-5 мух, які працювали в сезоні 2012 (  це моя статистика з кількох озер Київської області)
На 5-му місці по уловистості я поставив би дві мушки:  Pheasant Tail  в чорних та коричневих тонах і Prince в вариантах.


На 4-му місці мушка SpiderGK (опис я виклав на сторінці з мушками для коропа)

На 3-е місце я поставив би Black Pennell, працювала і в спеку і пізно восени. у будь-якому горизонті проводки.

На 2-му місці варіації Hares Ear в оливкових та чорних кольорах.

Ну а лідером у мене е мушка Rhyacophila Caddis (варіант), саме на неї траплялися найбільші коропи (найбільший поки що 11,5 кг). Для різних температур води та активності риби треба мати мушки різних ваг та з різними головками за кольором та матеріалом. У варіантах на фото  есть еще и подгрузка-риб по телу (Tungsten strech lace от Hareline)

субота, 27 квітня 2013 р.

Відкриття сезону

Поки що холоднувато (вода +15), поверхневої активності коропа немає. Тому поставив   шнур з 3-х метровим тонущим кінцем, і лов йшов в декількох місцях (стіл і канавка, що веде до столу) з деякою періодичністю. Великий один клюнув, але зійшов. Основний улов склали дрібні карпики, причому клювання дуже ніжні, проводка супер-повільна. Працювали лише чорні німфи (BlackPennel та FT). Пробував із головками, але марно. Короп вже активний, але все-таки поки що вода холоднувата.

пʼятниця, 26 квітня 2013 р.

Лов на імітації гранул

Гарне відео, але тут все просто. Коропа годують у цьому озері гранулами і він зараз активно харчується. Щоправда, нечасто можна зустріти стільки місця для повноцінного закидання.

неділя, 7 квітня 2013 р.

Безцінний досвід лову від Barry Reynolds

До сезону залишилося зовсім трохи ... Зима ніяк не йде. Відмінне відео від одного з найзнаменитіших фахівців з лову коропа та щуки.


Дуже раджу подивитися весь фільм цілком :
 Urban warfare: in pursuit of the poor mans bonefish.


Також зазначу, що кожному хто збирається вирушить за коропом або білим амуром буде корисна книга :


Особливо чудововикладено тактичні моменти лову. *Біблія* любителів лову коропа на мушку.
 

субота, 30 березня 2013 р.

Вітаю!

     Про себе: Живу у Київе, рибалю давно і часто, нахлистом більше 10 років, коропа цілеспрямовано ловлю нахлистом другий рік. Якось поїхали за щукою на платник, де так само запущені коропові. Вирішив спробувати поставити чорну імітацію п'явки. І ось щось нове клюнуло. Причому за поведінкою підсіченої риби спінінгісти стверджували, що це сом. В результаті виявився 3 кілограмовий лин. З того часу лов травоїдних вийшов на перший план, особливо подобається короп. Вибір коропових платників поруч величезний (від ставків до озер), та й розміри запущених риб радують. Довгий підбір ключиків, переробка американського та англійського досвіду дали поступово стабільний результат. Блог почав вести, бо сподіваюся зустріти шанувальників цього лову і буду радий порадам та уточненням досвідченіших рибалок.

Нова книга The Best Carp Flies

З'явилася нова книга з коропових мух . The Best Carp Flies: How to Tie and Fish Them  Jay Zimmerman   В сети она частично доступ...