Поки перекладав і сам краще розібрався)) Намагався як міг, але на сильно літературний чи оригінальний переклад не претендую.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ
У цьому розділі ми размовлятемо про презентації, і, мабуть, перше, що нам краще зробити, це визначити, що ми маємо на увазі, коли ми використовуємо це слово. Ми будемо використовувати слово «презентація» у двох значеннях.
З одним із значень ви напевно знайомі. Презентація: дії нахлистовика, коли він доставляє мушку до риби. Вони можуть включати вибір мушки, вибір позиції перед закиданням, визначення де знаходиться муха по відношенню до риби, контроль глибини та швидкості занурення мушки, а також пошук стратегії та методів упіймання.
Другий варіант використання цього терміну буде відрізнятись від того яке ви використовували раніше.
Презентація: комбінація атрибутів візуально спостереження за рибою з набором варіантів підказок для визначення того, що рибалка повинен робити у відповідь. Видимі атрибути включають загальну поведінку (наприклад, просто переміщається, що піднімає хвіст над водою, що риється біля дна або вистрибує з води у випадку коропа), а так само розташування у воді (глибоко або на мелені, у відкритій воді або притиснувшися до дна).
Ці два види "Презентації" звичайно тісно пов'язані між собою. Якщо ви не можете підібрати ланцюг *презентацію-можливість упіймання-пропоновані рибі варіанти*, то цілком імовірно, що риби не реагують на вашу презентацію.
Це дуже важливо при лові будь-якої риби, але це має вирішальне значення при лові коропа на муху. Короп може бути знайдений практично в будь-якій точці озера, від мілководних заток до відкритої води. Може цілеспрямовано плисти кудись або просто вистрибувати. Їсти що завгодно, від насіння тополі до раків. По суті, ви повинні спостерігати рибу та ґрунтуючись на цьому що ви бачите, визначити правильну презентацію. Це інтерактивний процес, можливо короп клюнув чи відмовився брати муху чи пройшов повз чи ні зробив жодного руху взагалі. Будь-яка активна відповідь є джерелом інформації від риби до рибалки. Ви повинні використовувати цю інформацію для уточнення або зміни наступної презентації до риби.
Карпи вимагають використовувати більш різноманітні презентації, ніж будь-які інші риби, яких ми знаємо. Ми вже обговорювали поведінку коропа коротко, але зрозуміти важливо для презентації брати до уваги умови, в яких ви спостерігатимете за коропом.
В основному існують дві ситуації: мілководдя і глибші місця(відкрита вода)
МІЛКОВОДДЯ
Ичерез обмеженість наших снастей, і тому що більшість риб, включаючи коропа, більшу частину своїх годівель проводить на мілководді (на мілководді помітно, якщо короп показує хвіст) можна зробити висновок, що більшість наших рибалок буде на мілководді. Це наш улюблений вид лову коропа на мушку, і в залежності від того, як правильно ми трактуємо поведінку коропа, то ще й найрезультативніший. Необхідно робити презентації для коропа на мілководді і ось що ми повинні бачити.
Показують хвіст на мілководді.
• Одинак або групи риб
• Рухи цілеспрямовані, послідовні. • Показує хвіст
• Швидше за все, їсть щось вибірково
• Обережні у спокійні дні
• Шанси на успіх: відмінні
Хвіст піднімають коропи які годуються вздовж біля дна пірнаючи головою вніз. Тому що вони харчуються на мілководді, іноді їх хвости виступають із води. Показуючий хвіст короп - це короп, що активно харчується!
Ви знайдете їх і в чистій і каламутній воді. Вони рухаються цілеспрямовано і напрямок їхнього руху досить легко визначити по Часто вони дуже вибірково до корму, але це компенсується тим, що вони рухаються повільно, і можна дуже точно подати муху по відношенню до риби. Так як ці риби харчуються цілеспрямовано і зосереджено, вони
трохи менш полохливі, ніж решта коропів.
Порада рибалки:
Ми розробили три основні варіанти для презентації мухі коропу на мілководді. Ви повинні спробувати їх у наступному порядку. По-перше, покладіть муху трохи попереду риби (один-три фути для експерименту) і дозвольте їй занурітись. Коли цей спосіб спрацьовує, риба рухається вперед, оглядає муху, і пірнає вниз, щоб її взяти. Якщо перший спосіб не працює, ми закидаємо знову і робимо короткий стрип або два, привертаючи його увагу.
Ми чекаємо коли короп рушить уперед і візьме муху. Нарешті, якщо короп не взяв або він не один, робимо закид, дозволяємо мушці потонути, потім повільними стрипами проводимо муху впоперек курсу риби.
Вибір початкової мушки:
М'які грунти: San Juan Worm, damselfly nymphs.А також: Prince або Hare's Ears nymphs, або Clouser Swimming Nymph (розмір та колір визначається експериментально на місці).
Тверде, з камінням дно: імітації раків чи великі німфи, такі як Princes, Hare's Ears, або Stoneflies (у проточних водоймах обов'язково пробувати веснянку)
Ти, що рухаються маршрутами на мілководді.
• Зазвичай одиночні риби
• Щось шукають, поведінка дивна
• Постійно в русі
• Епізодично годуються
• Не вибирають корм
• Шанси на успіх: відмінні
Такі риби активно харчуються і можуть бути одними з найагресивніших коропів, з якими вам доведеться зіткнутися. Найчастіше триматися індивідуально. Ці риби рухаються біля дна та їх поведінка характеризується раптовими та непередбачуваними пірнаннями на дно, показом хвоста та пошуком там чогось. Хоча вони часто переміщаються, бувають рухаються повільно та систематично, але вони також можуть переміщатися біля дна досить швидко. Цих риб не так легко побачити, а це означає, що навіть досвідченому рибалці знадобиться деякий час для оцінки ситуації та підготовки правильного закидання, щоб уникнути попадання оснастки занадто близько до риби.
Порада рибалки:
Є два варіанти, які ми хотіли б використовувати для таких риб. Варіант вибирається у
залежності від поведінки риб. Коли коропи рухаються повільно, то е тактика що описана для ріб , що показуютьхвіст , на мілководді цілком успішна. Найчастіше, оскільки ці риби харчуються агресивно, нерухома у воді мушка чудово працюватиме. Якщо ж мушка не буде прийнята ми спробуємо знову, можливо закинувши ближче, або ми просто змінимо муху. Коли ж коропи рухаються швидко, ми спочатку спробуємо визначити загальний напрямок руху риби. Потім ми закидаємо муху перед рибою з урахуванням її швидкості.
Знову ж таки, оскільки вони годуються агресивно, то немає необхідності активної проводки мухи.
Вибір початкової мушки:
Такі коропи харчуються практично всім, що можуть знайти навколо, і майже будь-яка муха працюватиме. Для лову добре уявляти який характер дна і приблизно яка їжа карпам доступна в цьому місці.
М'які грунти: Scud, Hare's Ear, Prince, damselfly nymphs, San Juan Worm, Barr*Bou Face і Clouser Swimming Nymph.
Гравій та кам'янисте дно: імітації раків та німфи як для м'яких ґрунтів, але великого розміру.
Ті, що рояться на дні на мілководді.
• Групи риб
• Повільно та систематично рухаються
• Піднята каламутня забезпечує їм укриття
• Ймовірно, харчуються чимось вибірково
• Шанси на успіх: добре
Ті, що рояться на дні, це по суті ті ж коропи рухаються маршрутами, але вони йдуть групою і годуються на м'якому дні. Таких коропів (як і ті що харчуються з поверхні) мабуть найлегше виявити, оскільки вони сильно піднімають каламут. Як правило це коропи, які знайшли багатий грунт для годівлі. Вони зазвичай пересуваються повільно та годуються
послідовно, їх напрямок руху є досить передбачуваним. Як додатковий плюс маємо хмару бруду (каламут), яка з'являється при їх годівлі і дає їм укриття. Тому такі коропи самі не полохливі і доступні для лову з усіх коропів на мілководді.
Порада рибалки:
Пошук таких риб не є проблемою. Визначення, куди ці риби рухаються також без проблем. Оскільки всі види організмів живуть у м'яких грунтах, то підбір мухи не такий складний як з іншими видами коропа. Але в групі є коропи, які харчуються з дна, а
інші триматися поряд. Тому іноді при лові в каламуті або близько ми можемо злякати зграю і це може бути проблемою. Ми визначили дві відповіді на цю ситуацію, і ми використовуємо їх однаково часто, з приблизно однаковим успіхом.
По-перше, кидаємо муху в чисту воду перед хмарою бруду, що рухається. Легко підвести мушку до плями каламуті, і якщо ми знаємо чим приблизно короп харчується, то ймовірно він клюне. Це досить легке рішення у цій ситуації. Недоліком тут є те, що під час упіймання риби на межі каламуті ми швидше за все розлякаємо всю групу.
Наш другий варіант, це закидання в середину хмари каламуті. У цьому випадку, шанси на клювання менше, та й коропу важче виявити вашу муху. З іншого боку, в цій каламутній обстановці коропи готові пробувати різноманітні пропозиції, не розглянувши їх візуально. Нарешті так ви зможете зловити коропа і не налякати всю групу.
Вибір початкової мушки:
Ті, хто збирає їжу з поверхні на мілководді.
• Швидше за все будуть у групах, але е і випадкові одинаки
• Напрямок руху випадковий, важко передбачуваний
• Швидше за все вибірково чимось годуватиметься
• Дуже насторожені
• Шанси на успіх: від добрих до чудових
Збирають їжу з поверхні на мілководді коропи не тільки найобережніші серед усіх коропів, але вони схоже є обережними з усіх видів риб. Ви можете злякати їх шнуром, що розігрується, неакуратним приводненням мушки. А так само вашою тінню чи будь-яким необережним рухом. Вони зазвичай збираються в групи, коли щільність їжі на поверхні води досить висока. Ця їжа може бути рослинною або комахами, але наша мушка не повинна різко відрізнятися. Має бути багато їжі, щоб переконати обережних коропів піднятися до самої поверхні. Зазвичай група щільно згрупована і системно рухається у воді, на відміну від схожих за поведінкою форелей, які піднімаються індивідуально і дещо хаотично. Курс руху важко передбачити, тому що вони можуть рухатися за насінням, мурахами, мошками або іншими комахами.
Порада рибалки:
Насамперед це тиша! Їхнє послідовне годування може заколисувати вас, ви подумаєте що ці риби занадто зайняті щоб звернути увагу на вас, але це дуже далеко від істини. Спробуйте визначити напрямок основного курсу групи. Це може бути важко, оскільки коли поверхня покрита їжею, то коропи можуть рухатися в будь-якому напрямку і успішно харчуватися. Нарешті, спробуйте отримати уявлення про форму групи та можливих одинаків по краях. Це важливіше за все, оскільки якщо ви злякаєте одну рибу вашим шнуром або лідером, або зловите рибу в центрі групи, то ваші дорогоцінні коропи швидше за все зникнуть в одну мить. Хоча вид коропів, що збирають їжу з поверхні, змушує сильніше битися серце будь-якого мисливця на коропів, ми рекомендуємо глибоко вдихнути і витратити трохи часу, щоб переконатися, що ви вибираєте рибу з краю групи.
Вибір початкової мушки:
Погана новина в тому, що такі коропи найперебірливіші зі усіх коропів. Хорошою новиною є те, що, оскільки вони їдять на поверхні зазвичай легко можна визначити їжу і підібрати мушку. Якщо вони їдять насіння тополі, то треба дати імітацію насіння. Якщо ж вони їдять дорослих бабок, то саме це ми і повинні їм дати. Є дві ситуації які можуть спантеличити вас, і ви повинні будете внести певні корективи.
Перша ситуація виникає, коли здається, що короп нічого не їсть. Як правило це означає
що вони харчуються дуже дрібними мошками. І якщо у вас виникли труднощі, то можливо простий Griffith's Gnat буде гарним рішенням.
Друга ситуація виникає, коли вашу відмінну імітацію поденки відхилили, хоча ми бачимо, що саме їх їдять коропи в даний момент. Можливо, що коропи їдять емеджерів. Тому варто замінити суху мушку на емеджера та отримати клювання.
Риби, що вистрибують на мілководді.
• Індивідуальні риби
• Вистрибують, бризкаються, граються
• Це відбувається коли короп переслідує їжу, та під час нересту
• Шанси на успіх: від задовільного до хорошого, якщо харчується,
і погані, це можливо при нересті.
Відрізняє таких коропів саме це: ефектно вистрибує, бризкається, носиться по мілководді. Ці риби здається зовсім не звертають уваги на небезпеки які їх чатують коли вони так привертають увагу до себе. Часто існує причина цього, зокрема навесні, коли у коропа нерест. Слід очікувати, що така nbsp; риба зазвичай не дуже цікавиться вашими мухами. У неї є справи важливіші. Але в інших випадках ці активні коропи є дуже гарною мішенню для невеликого стримеру.
Кількість таких риб допоможе вам підказати, що вони роблять: нерестяться або полюють.
Якщо дія відбувається на мілководді з великою кількістю риби ,то швидше за все ви
бачите нерест коропа з характерною поведінкою. Але якщо так поводяться всього кілька коропів (або навіть один), то схоже це саме коропи, що активно полюють. Додаткове підтвердження цьому видно з їхньої рухів, рідко коли вони рухаються послідовно і іноді показують хвіст.
Порада рибалки:
Напрямок руху таких коропів важко передбачити, як правило вони рухаються дуже хаотично. Малоймовірно що ви будете полюватимете за ними цілеспрямовано.
Вибір початкової мушки:
Якщо у вас вже прив'язаний стрімер, то спочатку спробуйте його, і якщо стоїть Wiggle Bug, то бажано подати його перед коропом, якого ви помітили. Після переслідування наживки короп стає дуже агресивним. Швидше за все він схопить усе, що рухається. Мальки, яких їсть короп, як правило невеликі, мляві та повільно пересуваються. Тому краще використовувати напівпрозоре тіло як у живих рибок. Різноманітні стримери, варіанти Clouser Minnow є дуже добрим вибором.
Ті, що просто пливуть по мілководді.
• Групи або одинаки
• Активно рухаються, щось шукають
• Важко точно закинути муху
• Шанси на успіх: хороші
Ці риби є ще однією загадкою для любителів лову коропа. Це групи риби або
одинаки, які рухаються цілеспрямовано, і їх напрямок руху більш послідовно ніж у хвіст, що показують, або збирають щось з поверхні. Важко визначити відразу, що вони насправді роблять. Наскільки нам відомо, це може бути визначено лише після закидання мухи. Іноді вони цілком готові скористатися можливістю годівлі. В інших випадках, здавалося б, у них з'являється якась інша мета і вони рішуче ігнорують спокусливі пропозиції. Так як їхній напрямок руху досить передбачуваний, зазвичай можна визначити куди кинути, хоча це все ще може бути складним завданням.
Порада рибалки:
Як це часто буває, ключем до затримання є спостережливість рибалки.
Нам необхідно помітити таке:
1.Де риби збираються? Визначити їх напрямок руху і спокійно зайняти правильну позицію, або ж виконувати наші закидання так, щоб зловити окремих риб, але не налякати інших членів групи.
2.Поведінка. Це трохи складніше. Риби триматися в щільній групі або є деякі, що покидають її час від часу? Чи плавають вони цілеспрямовано? без перерви? (Деякі *погані* риби можуть бути зайняті подорожами, а не пошуком їжі) Або навпаки, вони схоже готові досліджувати дно або скупчення коренів час від часу? (це *хороші* риби, і вони завжди готові пообідати чимось смачним і шукають це).
Насамперед, продовжуйте спостерігати. Іноді ваші коропи просто переходять з одного місця до іншого. Іноді вони будуть проходити прямо перед вами, але якщо ви хочете зловити кілька, то необхідно просто переходити за ними по мілководдю, а потім уже закидати. Однак в інших випадках вони можуть швидко перетинати мілководдя прямуючи в глибоку частину або шукаючи укриття. Але і тоді е одиночки або групи риб. Іноді відходять від основної зграї і харчуються на мілководді доступному нам. Якщо ви виявили що вони не йдуть з мілководдя, то можна спокійно ловити їх як у випадках описаних раніше (що показують хвіст, що риються на дні і т.п.) & nbsp; Намагайтеся ловити риб, які тимчасово покинули
основну групу. Або ви можете зробити закидання або два попереду головою групи. Але все-таки треба знаходити і ловити саме риб що відійшли від зграї. Ви ж не хочете розлякати цю хорошу та передбачувану групу риб.
Вибір початкової мушки:
При закиданні до таких риб ви повинні зробити дві речі.
По-перше, ви спробуєте покласти муху там, де вона буде помічена рибою, що рухається. Як правило, це робиться за допомогою будь-якої мушки. Часто у вас буде мало часу з моменту, коли ви помітили рибу і коли ви повинні зробити закидання.
По-друге, ви намагаєтеся зробити свою пропозицію більш привабливою, ніж все, що є на думці у коропа. Як правило, це робиться за допомогою мух яскравіше, а іноді і трохи більше ніж зазвичай. З невеликих мух: Epoxy Scuds, Agent Oranges, невеликий GH Princes працюють добре. Якщо потрібні мухи щоб привернути увагу коропа, ми використовуємо Clouser Swimming Nymphs, Wiggle Bugs, і Barr'Bоu Faces.
Нерухливі на мілководді.
• Одинаки та групи риб, *приймають сонячні ванни* та практично не рухаються
• Можуть бути агресивними до мухи
• Шанси на успіх: від задовільних до добрих
Вони просто відпочивають? А може вони сплять після гарної їжі? Ми не знаємо. Ми знаємо, що ці риби не активні, але годуються. І дуже часто їх можна виявити (як одинаків, так і групами) іноді в смішно дрібній воді з спинами, що виступають. Їх зазвичай легше знайти коли штиль та яскраве сонце, але можна зустріти і в похмуру погоду. Така поведінка частіше зустрічається навесні, коли сонце прогріває мілководдя. Загалом ми оцінюємо шанс зловити ці загоряючих коропів як 50/50. Деякі візьмуть мушку, інші можуть проігнорувати, а треті втечуть у глибшу воду. Коли ці риби перебувають у групі ми дуже ретельно вибираємо мету щоб звести до мінімуму ймовірність злякати інших загоряючих коропів.
Порада рибалки:
Ключовий момент криється в можливості зацікавити цих сонь, проводячи мух під різними кутами та змінюючи мушки поки не привернемо їх увагу. Закидати треба дуже точно та акуратно. Ми зазвичай починаємо з закидання близько трьох футів від голови риби і поступово наближаємося дедалі ближче. Ми також спокійно змінюємо положення щодо риби щоб було можна провести мушку під різними кутами. Щоб привернути увагу млявої риби ми можемо похитувати або підсмикувати муху під час проведення. Коли мушка лягає біля риби а вона не реагує то пробуємо дрібнішу муху. Ми вважаємо що
якщо такий короп не бере ніякої мухи то не треба зневірятися. Просто огляньтеся навколо і запропонуйте цю муху іншому коропові.
Вибір початкової мушки:
У разі сонних коропів на мілководді є два основні варіанти.
По-перше, ви можете вибрати мушку невелику та тонку. Наприклад, поставити маленьку Hare's Ear Nymph та проведіть її за кілька дюймів від його ніса. Ви неагресивно пропонуєте коропу дрібну смачну німфу яку легко з'їсти.
Або, ви можете вибрати мушку велику та красиву. Запропонуйте коропа щось велике, наприклад Wiggle Bug, dragonfly nymph, або Barr'Bоu Face. Дайте рибі щось велике і розкішне, щоб привернути її увагу. Можливо, цей великий шматок їжі переконає її рухатися. Якщо ви збираєтеся використовувати велику і красиву муху, помістіть її досить далеко, щоб це не налякало рибу.
Зазвичай ми починаємо з невеликої та тонкої. Починаємо закиди за три фути від риби. І плавно наближаємося, риба чи клює чи виявляє ознаки нервозності. Якщо риба починає нервувати, ми даємо їй відпочити; немає сенсу розлякати цілу групу *сонь* одним надмірно роздратованим коропом. Ми намагаємося тримати муху перед рибою скільки це можливо. Може короп вирішить що дрейфує щось дуже смачне і його жадібність переможе. Добре використовувати такі непідвантажені мухи як scuds, Prince, Hare's Ear nymphs, Wiggle Bugs.
Так як ми намагаємося привернути увагу риб, які неактивно харчуються, то
добре запропонувати мухи з блискітками або флешем. Bugger Barr'Bou, що повільно занурюється, з марабу c спокусливо блискучий волокнами Krystal Flash або Flashabou може бути смертельним.
ВІДКРИТА ВОДА
Як і слід було очікувати, відмінності між мілководдям і відкритою водою досить розмита.
Коли ми говоримо про відкриту воду, ми говоримо про коропа, які знаходяться в товщі води,
але які триматися певному рівні від поверхні. Тому ми думаємо що ви знайдете лов коропа на відкритій воді складнішою, ніж на мілководді. Коротше кажучи, ці риби є більш важкими в затриманні і побачити їх теж набагато важче. Але коли ви раптом виявите, плаваючи на плотику, групу коропів які збирають щось із поверхні ; або приймає сонячні ванни *монстра*, ви повинні бути готові скористатися цією можливістю.
Ті, хто збирає їжу з поверхні на відкритій воді.
• Зазвичай плавають групами
• Рухи випадкові, важко передбачувані
• Швидше за все щось вибірково їдять
• Дуже боязливі
• Шанси на успіх: від добрих до відмінних
Якщо ви думали що харчуються на мілководді з поверхні коропа боязливі то зачекайте коли ви зустрінете таких коропів на відкритій воді. Помітні й ті, що знаходяться далеко від укриттів, вони зникнуть при найменшому шарудінне. Якщо ви зможете непомітно підкрастися і не злякати нікого в групі, обережно виконати закидання, то вони так само готові брати муху, що впала на воду як і на мілководді. До речі, на відкритій воді коропи, що харчуються з поверхні, зазвичай рухаються трохи швидше, ніж може плотик. Так що погоня за ними на плотику або човні чудова вправа, але часто краще почекати, коли риби наблизяться до вас.
Порада рибалки:
Визначити їх так само просто як тих, хто харчується на мілководді. Вибір мети такий самий, тільки ще ретельніше. Нарешті, просто пам'ятайте, що на відкритій воді коропи, що харчуються з поверхні, ще більш обережні.
Вибір початкової мушки:
Ви повинні дотримуватися тих же порад, які ми давали у разі коропів на мілководді. Визначте чим харчується риба та запропонуйте це. Зазвичай найдрібніші личинки та мошки.
Не поспішаючи, що просто пливуть відкритою водою.
• Швидше за все будуть у групах
• Переміщення цілеспрямоване та на середній швидкості
• Шанси на успіх: хороші (залежно від глибини риби)
Поведінка таких коропів по суті така ж, як у їх мілководних колег.
У той час як вони є відмінними цілями, їх глибина та швидкість переміщення роблять точне закидання досить важким. Чим ближче до поверхні вони йдуть, тим повільніше їх швидкість і тим вище ваші шанси на успіх.
Порада рибалки:
Як і у випадку на мілководді необхідно визначити напрямок руху і виділити цілі, щоб не злякати всю групу. Особливо зверніть увагу на риб, які трохи відходять від групи, щоби щось з'їсти.
Вибір початкової мушки:
Підхід як і на мілководді. Підвантажені мухи, які мають яскраві акценти (кольори, головки, флеш). Можливо треба буде додатково підвантажити оснастку для риб, що глибше йдуть.
На відкритій воді, нерухомі біля поверхні і менш ніж у двох футів глибини.
• Зазвичай це одинаки, що приймають сонячні ванни. • Нерухомі або ледве рухаються
• Легко лякаються
• Шанси на успіх: Погано, але можливо.
Як і їх мілководні колеги деякі з цих риб готові зацікавитися мухою. І одночасно можуть ігнорувати все, що ви їм пропонуєте. Вони відрізняються від мілководних риб лише тим, що їх набагато легше злякати. Ще й тому, що рибалок дуже часто виходить на цих риб випадково (зазвичай ловить із плотика або човна), nbsp; і раптом несподівано опиняється у безпосередній близькості від величезного коропа.
Порада рибалки:
На жаль, єдиний спосіб дізнатися, чи знайшли ми активну рибу чи ні, це закинути муху досить близько до неї. Ці риби дуже насторожені, уважні і можуть піти. Ми вважаємо за краще кидати далі за рибу та проводимо муху під різними кутами, поступово все ближче наближаючись до риби. Навіть якщо наш любитель сонячних ванн є частиною групи, відстань до групи зазвичай велика і ми нікого такими закидами не налякаємо. Поступово кидаємо все ближче та ближче до цих риб, доки вони не візьмуть муху чи не підуть.
Вибір початкової мушки:
Ще раз, першорядним завданням є необхідність, щоб мушка була перед рибою досить довго і привернула увагу. Непідвантажені і порівняно яскраві мухи наш перший вибір: зазвичай Prince Nymphs, непідвантажений Wiggle Bugs і Barr'Bou Faces. Також у деяких випадках непідвантажений Hare's Ear Nymphs або Шрімп.
Нерухливі на відкритій воді , два-три фути глибина.
• Швидше за все це одинак
• Неактивний
• Шанси на успіх: погано, але можливо
Цей сценарій дуже схожий на попередній, але риби тримаються глибше. Вони не активно годуються і досить апатичні. Ми підозрюємо, що цей короп, можливо, витратив багато часу плескаючись, вода досить тепла і він почувається на такій глибині досить захищеним. Зазвичай ці риби перебувають у важких для рибалки місцях. Ми думаємо, що це досить рідкісна ситуація, яка може зустрітися. Як правило, якщо ми зможемо помітити таку рибу, то закинемо кілька разів муху. Якщо ми не побачимо відповіді, то краще йти ловити інших риб.
Рада рибалки:
Їх поведінка може сильно засмутити. Оскільки глибина становить кілька футів, підвантажена муха буде гарним вибором. Але необхідно, щоб вона була перед рибою досить довго, щоб привернути увагу. Підвантажена муха може дуже швидко тонути, а непідвантажена може ніколи не дістатися до потрібної глибини. Ця ситуація серйозно спантеличує і нервує рибалку, але ми знаємо з досвіду, щоб не варто витрачати багато часу на цих коропів. Якщо ми не можемо правильно доставити муху або
риба нічим не цікавиться, то ми не упиратимемося. Ми знайдемо коропів в іншому місці!
Вибір початкової мушки:
Ми підходимо до цього вид риби так само, як і для нерухомих коропів біля поверхні. Часто ми просто використовуємо муху, яка прив'язана зараз. Робимо всього один або два закидання.
Ті, що вистрибують на відкритій воді.
• Індивідуальні риби
• Сплески, бризки, стрибки
• Рухи непередбачувані, хаотичні
• Причина такої поведінки невідома
• Шанси на успіх: погано чи неможливо (Не ведіться на цих хлопців!)
Вистрибують, пустують, бризкаються у відкритій воді. Ми гадки не маю, що ці риби роблять. Можливо, вони розривають на відкритій воді їжу. З іншого боку, вони можуть тікати від реального чи передбачуваного хижака. Вони можуть намагатися збити паразита. Вони можуть бути хворі, або це може бути через велику щільність серед коропів. У будь-якому випадку, поведінка їх нам видається як хаотичне і ми просто їх ігноруємо.
Це наша порада для цього випадку.
Переклад: Макс Мокеєв
ПРЕЗЕНТАЦІЯ
У цьому розділі ми размовлятемо про презентації, і, мабуть, перше, що нам краще зробити, це визначити, що ми маємо на увазі, коли ми використовуємо це слово. Ми будемо використовувати слово «презентація» у двох значеннях.
З одним із значень ви напевно знайомі. Презентація: дії нахлистовика, коли він доставляє мушку до риби. Вони можуть включати вибір мушки, вибір позиції перед закиданням, визначення де знаходиться муха по відношенню до риби, контроль глибини та швидкості занурення мушки, а також пошук стратегії та методів упіймання.
Другий варіант використання цього терміну буде відрізнятись від того яке ви використовували раніше.
Презентація: комбінація атрибутів візуально спостереження за рибою з набором варіантів підказок для визначення того, що рибалка повинен робити у відповідь. Видимі атрибути включають загальну поведінку (наприклад, просто переміщається, що піднімає хвіст над водою, що риється біля дна або вистрибує з води у випадку коропа), а так само розташування у воді (глибоко або на мелені, у відкритій воді або притиснувшися до дна).
Ці два види "Презентації" звичайно тісно пов'язані між собою. Якщо ви не можете підібрати ланцюг *презентацію-можливість упіймання-пропоновані рибі варіанти*, то цілком імовірно, що риби не реагують на вашу презентацію.
Це дуже важливо при лові будь-якої риби, але це має вирішальне значення при лові коропа на муху. Короп може бути знайдений практично в будь-якій точці озера, від мілководних заток до відкритої води. Може цілеспрямовано плисти кудись або просто вистрибувати. Їсти що завгодно, від насіння тополі до раків. По суті, ви повинні спостерігати рибу та ґрунтуючись на цьому що ви бачите, визначити правильну презентацію. Це інтерактивний процес, можливо короп клюнув чи відмовився брати муху чи пройшов повз чи ні зробив жодного руху взагалі. Будь-яка активна відповідь є джерелом інформації від риби до рибалки. Ви повинні використовувати цю інформацію для уточнення або зміни наступної презентації до риби.
Карпи вимагають використовувати більш різноманітні презентації, ніж будь-які інші риби, яких ми знаємо. Ми вже обговорювали поведінку коропа коротко, але зрозуміти важливо для презентації брати до уваги умови, в яких ви спостерігатимете за коропом.
В основному існують дві ситуації: мілководдя і глибші місця(відкрита вода)
МІЛКОВОДДЯ
Ичерез обмеженість наших снастей, і тому що більшість риб, включаючи коропа, більшу частину своїх годівель проводить на мілководді (на мілководді помітно, якщо короп показує хвіст) можна зробити висновок, що більшість наших рибалок буде на мілководді. Це наш улюблений вид лову коропа на мушку, і в залежності від того, як правильно ми трактуємо поведінку коропа, то ще й найрезультативніший. Необхідно робити презентації для коропа на мілководді і ось що ми повинні бачити.
Показують хвіст на мілководді.
• Одинак або групи риб
• Рухи цілеспрямовані, послідовні. • Показує хвіст
• Швидше за все, їсть щось вибірково
• Обережні у спокійні дні
• Шанси на успіх: відмінні
Хвіст піднімають коропи які годуються вздовж біля дна пірнаючи головою вніз. Тому що вони харчуються на мілководді, іноді їх хвости виступають із води. Показуючий хвіст короп - це короп, що активно харчується!
Ви знайдете їх і в чистій і каламутній воді. Вони рухаються цілеспрямовано і напрямок їхнього руху досить легко визначити по Часто вони дуже вибірково до корму, але це компенсується тим, що вони рухаються повільно, і можна дуже точно подати муху по відношенню до риби. Так як ці риби харчуються цілеспрямовано і зосереджено, вони
трохи менш полохливі, ніж решта коропів.
Порада рибалки:
Ми розробили три основні варіанти для презентації мухі коропу на мілководді. Ви повинні спробувати їх у наступному порядку. По-перше, покладіть муху трохи попереду риби (один-три фути для експерименту) і дозвольте їй занурітись. Коли цей спосіб спрацьовує, риба рухається вперед, оглядає муху, і пірнає вниз, щоб її взяти. Якщо перший спосіб не працює, ми закидаємо знову і робимо короткий стрип або два, привертаючи його увагу.
Ми чекаємо коли короп рушить уперед і візьме муху. Нарешті, якщо короп не взяв або він не один, робимо закид, дозволяємо мушці потонути, потім повільними стрипами проводимо муху впоперек курсу риби.
Вибір початкової мушки:
М'які грунти: San Juan Worm, damselfly nymphs.А також: Prince або Hare's Ears nymphs, або Clouser Swimming Nymph (розмір та колір визначається експериментально на місці).
Тверде, з камінням дно: імітації раків чи великі німфи, такі як Princes, Hare's Ears, або Stoneflies (у проточних водоймах обов'язково пробувати веснянку)
Ти, що рухаються маршрутами на мілководді.
• Зазвичай одиночні риби
• Щось шукають, поведінка дивна
• Постійно в русі
• Епізодично годуються
• Не вибирають корм
• Шанси на успіх: відмінні
Такі риби активно харчуються і можуть бути одними з найагресивніших коропів, з якими вам доведеться зіткнутися. Найчастіше триматися індивідуально. Ці риби рухаються біля дна та їх поведінка характеризується раптовими та непередбачуваними пірнаннями на дно, показом хвоста та пошуком там чогось. Хоча вони часто переміщаються, бувають рухаються повільно та систематично, але вони також можуть переміщатися біля дна досить швидко. Цих риб не так легко побачити, а це означає, що навіть досвідченому рибалці знадобиться деякий час для оцінки ситуації та підготовки правильного закидання, щоб уникнути попадання оснастки занадто близько до риби.
Порада рибалки:
Є два варіанти, які ми хотіли б використовувати для таких риб. Варіант вибирається у
залежності від поведінки риб. Коли коропи рухаються повільно, то е тактика що описана для ріб , що показуютьхвіст , на мілководді цілком успішна. Найчастіше, оскільки ці риби харчуються агресивно, нерухома у воді мушка чудово працюватиме. Якщо ж мушка не буде прийнята ми спробуємо знову, можливо закинувши ближче, або ми просто змінимо муху. Коли ж коропи рухаються швидко, ми спочатку спробуємо визначити загальний напрямок руху риби. Потім ми закидаємо муху перед рибою з урахуванням її швидкості.
Знову ж таки, оскільки вони годуються агресивно, то немає необхідності активної проводки мухи.
Вибір початкової мушки:
Такі коропи харчуються практично всім, що можуть знайти навколо, і майже будь-яка муха працюватиме. Для лову добре уявляти який характер дна і приблизно яка їжа карпам доступна в цьому місці.
М'які грунти: Scud, Hare's Ear, Prince, damselfly nymphs, San Juan Worm, Barr*Bou Face і Clouser Swimming Nymph.
Гравій та кам'янисте дно: імітації раків та німфи як для м'яких ґрунтів, але великого розміру.
Ті, що рояться на дні на мілководді.
• Групи риб
• Повільно та систематично рухаються
• Піднята каламутня забезпечує їм укриття
• Ймовірно, харчуються чимось вибірково
• Шанси на успіх: добре
Ті, що рояться на дні, це по суті ті ж коропи рухаються маршрутами, але вони йдуть групою і годуються на м'якому дні. Таких коропів (як і ті що харчуються з поверхні) мабуть найлегше виявити, оскільки вони сильно піднімають каламут. Як правило це коропи, які знайшли багатий грунт для годівлі. Вони зазвичай пересуваються повільно та годуються
послідовно, їх напрямок руху є досить передбачуваним. Як додатковий плюс маємо хмару бруду (каламут), яка з'являється при їх годівлі і дає їм укриття. Тому такі коропи самі не полохливі і доступні для лову з усіх коропів на мілководді.
Порада рибалки:
Пошук таких риб не є проблемою. Визначення, куди ці риби рухаються також без проблем. Оскільки всі види організмів живуть у м'яких грунтах, то підбір мухи не такий складний як з іншими видами коропа. Але в групі є коропи, які харчуються з дна, а
інші триматися поряд. Тому іноді при лові в каламуті або близько ми можемо злякати зграю і це може бути проблемою. Ми визначили дві відповіді на цю ситуацію, і ми використовуємо їх однаково часто, з приблизно однаковим успіхом.
По-перше, кидаємо муху в чисту воду перед хмарою бруду, що рухається. Легко підвести мушку до плями каламуті, і якщо ми знаємо чим приблизно короп харчується, то ймовірно він клюне. Це досить легке рішення у цій ситуації. Недоліком тут є те, що під час упіймання риби на межі каламуті ми швидше за все розлякаємо всю групу.
Наш другий варіант, це закидання в середину хмари каламуті. У цьому випадку, шанси на клювання менше, та й коропу важче виявити вашу муху. З іншого боку, в цій каламутній обстановці коропи готові пробувати різноманітні пропозиції, не розглянувши їх візуально. Нарешті так ви зможете зловити коропа і не налякати всю групу.
Вибір початкової мушки:
Ті, хто збирає їжу з поверхні на мілководді.
• Швидше за все будуть у групах, але е і випадкові одинаки
• Напрямок руху випадковий, важко передбачуваний
• Швидше за все вибірково чимось годуватиметься
• Дуже насторожені
• Шанси на успіх: від добрих до чудових
Збирають їжу з поверхні на мілководді коропи не тільки найобережніші серед усіх коропів, але вони схоже є обережними з усіх видів риб. Ви можете злякати їх шнуром, що розігрується, неакуратним приводненням мушки. А так само вашою тінню чи будь-яким необережним рухом. Вони зазвичай збираються в групи, коли щільність їжі на поверхні води досить висока. Ця їжа може бути рослинною або комахами, але наша мушка не повинна різко відрізнятися. Має бути багато їжі, щоб переконати обережних коропів піднятися до самої поверхні. Зазвичай група щільно згрупована і системно рухається у воді, на відміну від схожих за поведінкою форелей, які піднімаються індивідуально і дещо хаотично. Курс руху важко передбачити, тому що вони можуть рухатися за насінням, мурахами, мошками або іншими комахами.
Порада рибалки:
Насамперед це тиша! Їхнє послідовне годування може заколисувати вас, ви подумаєте що ці риби занадто зайняті щоб звернути увагу на вас, але це дуже далеко від істини. Спробуйте визначити напрямок основного курсу групи. Це може бути важко, оскільки коли поверхня покрита їжею, то коропи можуть рухатися в будь-якому напрямку і успішно харчуватися. Нарешті, спробуйте отримати уявлення про форму групи та можливих одинаків по краях. Це важливіше за все, оскільки якщо ви злякаєте одну рибу вашим шнуром або лідером, або зловите рибу в центрі групи, то ваші дорогоцінні коропи швидше за все зникнуть в одну мить. Хоча вид коропів, що збирають їжу з поверхні, змушує сильніше битися серце будь-якого мисливця на коропів, ми рекомендуємо глибоко вдихнути і витратити трохи часу, щоб переконатися, що ви вибираєте рибу з краю групи.
Вибір початкової мушки:
Погана новина в тому, що такі коропи найперебірливіші зі усіх коропів. Хорошою новиною є те, що, оскільки вони їдять на поверхні зазвичай легко можна визначити їжу і підібрати мушку. Якщо вони їдять насіння тополі, то треба дати імітацію насіння. Якщо ж вони їдять дорослих бабок, то саме це ми і повинні їм дати. Є дві ситуації які можуть спантеличити вас, і ви повинні будете внести певні корективи.
Перша ситуація виникає, коли здається, що короп нічого не їсть. Як правило це означає
що вони харчуються дуже дрібними мошками. І якщо у вас виникли труднощі, то можливо простий Griffith's Gnat буде гарним рішенням.
Друга ситуація виникає, коли вашу відмінну імітацію поденки відхилили, хоча ми бачимо, що саме їх їдять коропи в даний момент. Можливо, що коропи їдять емеджерів. Тому варто замінити суху мушку на емеджера та отримати клювання.
Риби, що вистрибують на мілководді.
• Індивідуальні риби
• Вистрибують, бризкаються, граються
• Це відбувається коли короп переслідує їжу, та під час нересту
• Шанси на успіх: від задовільного до хорошого, якщо харчується,
і погані, це можливо при нересті.
Відрізняє таких коропів саме це: ефектно вистрибує, бризкається, носиться по мілководді. Ці риби здається зовсім не звертають уваги на небезпеки які їх чатують коли вони так привертають увагу до себе. Часто існує причина цього, зокрема навесні, коли у коропа нерест. Слід очікувати, що така nbsp; риба зазвичай не дуже цікавиться вашими мухами. У неї є справи важливіші. Але в інших випадках ці активні коропи є дуже гарною мішенню для невеликого стримеру.
Кількість таких риб допоможе вам підказати, що вони роблять: нерестяться або полюють.
Якщо дія відбувається на мілководді з великою кількістю риби ,то швидше за все ви
бачите нерест коропа з характерною поведінкою. Але якщо так поводяться всього кілька коропів (або навіть один), то схоже це саме коропи, що активно полюють. Додаткове підтвердження цьому видно з їхньої рухів, рідко коли вони рухаються послідовно і іноді показують хвіст.
Порада рибалки:
Напрямок руху таких коропів важко передбачити, як правило вони рухаються дуже хаотично. Малоймовірно що ви будете полюватимете за ними цілеспрямовано.
Вибір початкової мушки:
Якщо у вас вже прив'язаний стрімер, то спочатку спробуйте його, і якщо стоїть Wiggle Bug, то бажано подати його перед коропом, якого ви помітили. Після переслідування наживки короп стає дуже агресивним. Швидше за все він схопить усе, що рухається. Мальки, яких їсть короп, як правило невеликі, мляві та повільно пересуваються. Тому краще використовувати напівпрозоре тіло як у живих рибок. Різноманітні стримери, варіанти Clouser Minnow є дуже добрим вибором.
Ті, що просто пливуть по мілководді.
• Групи або одинаки
• Активно рухаються, щось шукають
• Важко точно закинути муху
• Шанси на успіх: хороші
Ці риби є ще однією загадкою для любителів лову коропа. Це групи риби або
одинаки, які рухаються цілеспрямовано, і їх напрямок руху більш послідовно ніж у хвіст, що показують, або збирають щось з поверхні. Важко визначити відразу, що вони насправді роблять. Наскільки нам відомо, це може бути визначено лише після закидання мухи. Іноді вони цілком готові скористатися можливістю годівлі. В інших випадках, здавалося б, у них з'являється якась інша мета і вони рішуче ігнорують спокусливі пропозиції. Так як їхній напрямок руху досить передбачуваний, зазвичай можна визначити куди кинути, хоча це все ще може бути складним завданням.
Порада рибалки:
Як це часто буває, ключем до затримання є спостережливість рибалки.
Нам необхідно помітити таке:
1.Де риби збираються? Визначити їх напрямок руху і спокійно зайняти правильну позицію, або ж виконувати наші закидання так, щоб зловити окремих риб, але не налякати інших членів групи.
2.Поведінка. Це трохи складніше. Риби триматися в щільній групі або є деякі, що покидають її час від часу? Чи плавають вони цілеспрямовано? без перерви? (Деякі *погані* риби можуть бути зайняті подорожами, а не пошуком їжі) Або навпаки, вони схоже готові досліджувати дно або скупчення коренів час від часу? (це *хороші* риби, і вони завжди готові пообідати чимось смачним і шукають це).
Насамперед, продовжуйте спостерігати. Іноді ваші коропи просто переходять з одного місця до іншого. Іноді вони будуть проходити прямо перед вами, але якщо ви хочете зловити кілька, то необхідно просто переходити за ними по мілководдю, а потім уже закидати. Однак в інших випадках вони можуть швидко перетинати мілководдя прямуючи в глибоку частину або шукаючи укриття. Але і тоді е одиночки або групи риб. Іноді відходять від основної зграї і харчуються на мілководді доступному нам. Якщо ви виявили що вони не йдуть з мілководдя, то можна спокійно ловити їх як у випадках описаних раніше (що показують хвіст, що риються на дні і т.п.) & nbsp; Намагайтеся ловити риб, які тимчасово покинули
основну групу. Або ви можете зробити закидання або два попереду головою групи. Але все-таки треба знаходити і ловити саме риб що відійшли від зграї. Ви ж не хочете розлякати цю хорошу та передбачувану групу риб.
Вибір початкової мушки:
При закиданні до таких риб ви повинні зробити дві речі.
По-перше, ви спробуєте покласти муху там, де вона буде помічена рибою, що рухається. Як правило, це робиться за допомогою будь-якої мушки. Часто у вас буде мало часу з моменту, коли ви помітили рибу і коли ви повинні зробити закидання.
По-друге, ви намагаєтеся зробити свою пропозицію більш привабливою, ніж все, що є на думці у коропа. Як правило, це робиться за допомогою мух яскравіше, а іноді і трохи більше ніж зазвичай. З невеликих мух: Epoxy Scuds, Agent Oranges, невеликий GH Princes працюють добре. Якщо потрібні мухи щоб привернути увагу коропа, ми використовуємо Clouser Swimming Nymphs, Wiggle Bugs, і Barr'Bоu Faces.
Нерухливі на мілководді.
• Одинаки та групи риб, *приймають сонячні ванни* та практично не рухаються
• Можуть бути агресивними до мухи
• Шанси на успіх: від задовільних до добрих
Вони просто відпочивають? А може вони сплять після гарної їжі? Ми не знаємо. Ми знаємо, що ці риби не активні, але годуються. І дуже часто їх можна виявити (як одинаків, так і групами) іноді в смішно дрібній воді з спинами, що виступають. Їх зазвичай легше знайти коли штиль та яскраве сонце, але можна зустріти і в похмуру погоду. Така поведінка частіше зустрічається навесні, коли сонце прогріває мілководдя. Загалом ми оцінюємо шанс зловити ці загоряючих коропів як 50/50. Деякі візьмуть мушку, інші можуть проігнорувати, а треті втечуть у глибшу воду. Коли ці риби перебувають у групі ми дуже ретельно вибираємо мету щоб звести до мінімуму ймовірність злякати інших загоряючих коропів.
Порада рибалки:
Ключовий момент криється в можливості зацікавити цих сонь, проводячи мух під різними кутами та змінюючи мушки поки не привернемо їх увагу. Закидати треба дуже точно та акуратно. Ми зазвичай починаємо з закидання близько трьох футів від голови риби і поступово наближаємося дедалі ближче. Ми також спокійно змінюємо положення щодо риби щоб було можна провести мушку під різними кутами. Щоб привернути увагу млявої риби ми можемо похитувати або підсмикувати муху під час проведення. Коли мушка лягає біля риби а вона не реагує то пробуємо дрібнішу муху. Ми вважаємо що
якщо такий короп не бере ніякої мухи то не треба зневірятися. Просто огляньтеся навколо і запропонуйте цю муху іншому коропові.
Вибір початкової мушки:
У разі сонних коропів на мілководді є два основні варіанти.
По-перше, ви можете вибрати мушку невелику та тонку. Наприклад, поставити маленьку Hare's Ear Nymph та проведіть її за кілька дюймів від його ніса. Ви неагресивно пропонуєте коропу дрібну смачну німфу яку легко з'їсти.
Або, ви можете вибрати мушку велику та красиву. Запропонуйте коропа щось велике, наприклад Wiggle Bug, dragonfly nymph, або Barr'Bоu Face. Дайте рибі щось велике і розкішне, щоб привернути її увагу. Можливо, цей великий шматок їжі переконає її рухатися. Якщо ви збираєтеся використовувати велику і красиву муху, помістіть її досить далеко, щоб це не налякало рибу.
Зазвичай ми починаємо з невеликої та тонкої. Починаємо закиди за три фути від риби. І плавно наближаємося, риба чи клює чи виявляє ознаки нервозності. Якщо риба починає нервувати, ми даємо їй відпочити; немає сенсу розлякати цілу групу *сонь* одним надмірно роздратованим коропом. Ми намагаємося тримати муху перед рибою скільки це можливо. Може короп вирішить що дрейфує щось дуже смачне і його жадібність переможе. Добре використовувати такі непідвантажені мухи як scuds, Prince, Hare's Ear nymphs, Wiggle Bugs.
Так як ми намагаємося привернути увагу риб, які неактивно харчуються, то
добре запропонувати мухи з блискітками або флешем. Bugger Barr'Bou, що повільно занурюється, з марабу c спокусливо блискучий волокнами Krystal Flash або Flashabou може бути смертельним.
ВІДКРИТА ВОДА
Як і слід було очікувати, відмінності між мілководдям і відкритою водою досить розмита.
Коли ми говоримо про відкриту воду, ми говоримо про коропа, які знаходяться в товщі води,
але які триматися певному рівні від поверхні. Тому ми думаємо що ви знайдете лов коропа на відкритій воді складнішою, ніж на мілководді. Коротше кажучи, ці риби є більш важкими в затриманні і побачити їх теж набагато важче. Але коли ви раптом виявите, плаваючи на плотику, групу коропів які збирають щось із поверхні ; або приймає сонячні ванни *монстра*, ви повинні бути готові скористатися цією можливістю.
Ті, хто збирає їжу з поверхні на відкритій воді.
• Зазвичай плавають групами
• Рухи випадкові, важко передбачувані
• Швидше за все щось вибірково їдять
• Дуже боязливі
• Шанси на успіх: від добрих до відмінних
Якщо ви думали що харчуються на мілководді з поверхні коропа боязливі то зачекайте коли ви зустрінете таких коропів на відкритій воді. Помітні й ті, що знаходяться далеко від укриттів, вони зникнуть при найменшому шарудінне. Якщо ви зможете непомітно підкрастися і не злякати нікого в групі, обережно виконати закидання, то вони так само готові брати муху, що впала на воду як і на мілководді. До речі, на відкритій воді коропи, що харчуються з поверхні, зазвичай рухаються трохи швидше, ніж може плотик. Так що погоня за ними на плотику або човні чудова вправа, але часто краще почекати, коли риби наблизяться до вас.
Порада рибалки:
Визначити їх так само просто як тих, хто харчується на мілководді. Вибір мети такий самий, тільки ще ретельніше. Нарешті, просто пам'ятайте, що на відкритій воді коропи, що харчуються з поверхні, ще більш обережні.
Вибір початкової мушки:
Ви повинні дотримуватися тих же порад, які ми давали у разі коропів на мілководді. Визначте чим харчується риба та запропонуйте це. Зазвичай найдрібніші личинки та мошки.
Не поспішаючи, що просто пливуть відкритою водою.
• Швидше за все будуть у групах
• Переміщення цілеспрямоване та на середній швидкості
• Шанси на успіх: хороші (залежно від глибини риби)
Поведінка таких коропів по суті така ж, як у їх мілководних колег.
У той час як вони є відмінними цілями, їх глибина та швидкість переміщення роблять точне закидання досить важким. Чим ближче до поверхні вони йдуть, тим повільніше їх швидкість і тим вище ваші шанси на успіх.
Порада рибалки:
Як і у випадку на мілководді необхідно визначити напрямок руху і виділити цілі, щоб не злякати всю групу. Особливо зверніть увагу на риб, які трохи відходять від групи, щоби щось з'їсти.
Вибір початкової мушки:
Підхід як і на мілководді. Підвантажені мухи, які мають яскраві акценти (кольори, головки, флеш). Можливо треба буде додатково підвантажити оснастку для риб, що глибше йдуть.
На відкритій воді, нерухомі біля поверхні і менш ніж у двох футів глибини.
• Зазвичай це одинаки, що приймають сонячні ванни. • Нерухомі або ледве рухаються
• Легко лякаються
• Шанси на успіх: Погано, але можливо.
Як і їх мілководні колеги деякі з цих риб готові зацікавитися мухою. І одночасно можуть ігнорувати все, що ви їм пропонуєте. Вони відрізняються від мілководних риб лише тим, що їх набагато легше злякати. Ще й тому, що рибалок дуже часто виходить на цих риб випадково (зазвичай ловить із плотика або човна), nbsp; і раптом несподівано опиняється у безпосередній близькості від величезного коропа.
Порада рибалки:
На жаль, єдиний спосіб дізнатися, чи знайшли ми активну рибу чи ні, це закинути муху досить близько до неї. Ці риби дуже насторожені, уважні і можуть піти. Ми вважаємо за краще кидати далі за рибу та проводимо муху під різними кутами, поступово все ближче наближаючись до риби. Навіть якщо наш любитель сонячних ванн є частиною групи, відстань до групи зазвичай велика і ми нікого такими закидами не налякаємо. Поступово кидаємо все ближче та ближче до цих риб, доки вони не візьмуть муху чи не підуть.
Вибір початкової мушки:
Ще раз, першорядним завданням є необхідність, щоб мушка була перед рибою досить довго і привернула увагу. Непідвантажені і порівняно яскраві мухи наш перший вибір: зазвичай Prince Nymphs, непідвантажений Wiggle Bugs і Barr'Bou Faces. Також у деяких випадках непідвантажений Hare's Ear Nymphs або Шрімп.
Нерухливі на відкритій воді , два-три фути глибина.
• Швидше за все це одинак
• Неактивний
• Шанси на успіх: погано, але можливо
Цей сценарій дуже схожий на попередній, але риби тримаються глибше. Вони не активно годуються і досить апатичні. Ми підозрюємо, що цей короп, можливо, витратив багато часу плескаючись, вода досить тепла і він почувається на такій глибині досить захищеним. Зазвичай ці риби перебувають у важких для рибалки місцях. Ми думаємо, що це досить рідкісна ситуація, яка може зустрітися. Як правило, якщо ми зможемо помітити таку рибу, то закинемо кілька разів муху. Якщо ми не побачимо відповіді, то краще йти ловити інших риб.
Рада рибалки:
Їх поведінка може сильно засмутити. Оскільки глибина становить кілька футів, підвантажена муха буде гарним вибором. Але необхідно, щоб вона була перед рибою досить довго, щоб привернути увагу. Підвантажена муха може дуже швидко тонути, а непідвантажена може ніколи не дістатися до потрібної глибини. Ця ситуація серйозно спантеличує і нервує рибалку, але ми знаємо з досвіду, щоб не варто витрачати багато часу на цих коропів. Якщо ми не можемо правильно доставити муху або
риба нічим не цікавиться, то ми не упиратимемося. Ми знайдемо коропів в іншому місці!
Вибір початкової мушки:
Ми підходимо до цього вид риби так само, як і для нерухомих коропів біля поверхні. Часто ми просто використовуємо муху, яка прив'язана зараз. Робимо всього один або два закидання.
Ті, що вистрибують на відкритій воді.
• Індивідуальні риби
• Сплески, бризки, стрибки
• Рухи непередбачувані, хаотичні
• Причина такої поведінки невідома
• Шанси на успіх: погано чи неможливо (Не ведіться на цих хлопців!)
Вистрибують, пустують, бризкаються у відкритій воді. Ми гадки не маю, що ці риби роблять. Можливо, вони розривають на відкритій воді їжу. З іншого боку, вони можуть тікати від реального чи передбачуваного хижака. Вони можуть намагатися збити паразита. Вони можуть бути хворі, або це може бути через велику щільність серед коропів. У будь-якому випадку, поведінка їх нам видається як хаотичне і ми просто їх ігноруємо.
Це наша порада для цього випадку.
Переклад: Макс Мокеєв
Немає коментарів:
Дописати коментар