Оптимальні умови для лову коропа
Як сильно ми хочемо повернути ті літні дні, коли ми спостерігаємо за коропом, тоді як тиха поверхня озера оживає під сонячними променями. Але такі приголомшливі літні дні не завжди є найкращими для великих уловів. У цій статті я розповім про результати своїх спостережень за погодними умовами, за яких короп ловиться краще і найгірше.
Метеорологія настільки значуща, що часто ми приймаємо рішення, ґрунтуючись на поточному зведенні, наприклад: напрямок вітру допомагає нам визначити, куди переїхала риба. Якщо короп у приповерхневому шарі, то, відповідно, рибалка може видатись вдалою. Наші кліматичні умови мають значний вплив на спосіб життя коропа, але чи достатньо уваги ми приділяємо погоді? Спостерігаючи за погодою та йдучи на рибалку за найбільш сприятливих умов, ваш улов з великою ймовірністю покращиться. Погода змінюється не лише протягом року, а й протягом доби, та будуть моменти найбільш і найменш підходящі для успішної риболовлі. А як же бути рибалкам які працюють повний день та не мають можливості вибирати найбільш підходящий час протягом дня для риболовлі?
Повна зайнятість означає, що більшість змушені планувати заздалегідь, у які дні вони можуть звільнитися, тому малоймовірно що цей час збігається з найкращим часом та умовами для риболовлі. Я зазвичай йду рибалити ближче до ночі з суботи на неділю і згортаюся наступного ранку перед роботою. Я живу в годині їзди від того місця, де зазвичай рибалку, але відстань для мене не проблема, і я здійснюю цю поїздку коли відчуваю що атмосфера сприятлива та шанси на клювання великі.
Запитання на мільйон доларів: які вони – ідеальні умови? роками спостерігаючи за погодою, і приймаючи рішення ґрунтуючись на метеорологічних прогнозах можу зробити висновок, що досить часто я виявляюсь прав. Хоча були випадки, коли умови виглядали ідеальними, а короп думав інакше, але в цілому, все одно чи мені чи іншим людям, рибалки на тому ж озері, все ж таки вдавалося його зловити.
Моя мета не диктувати вам що робити, а уявити свої висновки. Якби я міг передбачити найкращий час для риболовлі, повірте, я продавав би цю інформацію. У моєму випадку найкращі умови для літнього лову коропа це теплий, з низьким тиском, хмарний, трохи вітряний, із можливими грозами день. Саме такі умови були під час нашої недавньої риболовлі на озері, улов тоді був – понад 50 коропів загальним вагою понад 40 фунтів. Умови були далеко не такими як ми спочатку сподівалися. Природа не хотіла щоб я рибалив, і постійно виявляла своє невдоволення за допомогою грому, що кидають у трепет. блискавок і низьких дощових хмар.
За таких умов нам треба було ловити. Та ми зробили це! Велику частину вилову я спіймав в умовах які можна визначити як мінливі.
Існує ряд факторів які становлять інтерес для тих хто займається ловом коропа: напрямок вітру, швидкість вітру, температура, циклони та антициклони. Всі вони впливають на поведінку коропа, хоча одні більшою мірою ніж інші. Моя власна інтерпретація «правильних» умов викладено нижче, але завжди пам'ятайте про те, що короп не завжди поводиться «по-книжковому».
Високий тиск атмосферних мас
Вважають, що високий тиск і відсутність вітру створюють найтеплішу погоду влітку та найхолоднішу взимку, і найдосвідченіші рибалки погодяться що це не найкращі умови для риболовлі, особливо якщо такі умови супроводжуються легким вітерцем. У період часу із жаркою та тихою погодою, короп зазвичай переміщається у верхні шари води щоб насолодитися сонячним промінням в межах смуги теплої води. Лінія зіткнення шарів теплої та холодної води називається термоклін.Він відіграє важливу роль у поведінці жителів озера. Термоклін перешкоджає змішуванню теплої води з верхніх шарів з холодною водою з глибших. Це бар'єр, що перешкоджає обміну поживними речовинами між двома шарами і, таким чином, створює два окремі довкілля для мешканців ставка. Я особисто мав можливість відчути що таке термоклін коли занурювався з аквалангом в одному з найглибших голландських озер. Зміна теплої води холодною була не такою поступовою як очікувалося. Приблизно 7 футів від поверхні вода була теплою, а потім чіткаежею між двома температурами. Вона настільки виразна що за бажання її можна було б заміряти лінійкою.
Протягом ночі температура падає і риба зазвичай йде глибше, в тепліші, порівняно з остигаючими верхніми, шари.
Як тільки сонце починає зігрівати воду наступного ранку, короп повертається у верхні шари води. Можливо, саме тому використовувати мух краще вдень, ніж уночі. Я не кажу, що на мухі не ловитиме вночі, але мій досвід показує, що ці насадки ефективніші, коли сонце прогріє воду і короп повертається у верхні шари.
Короп має схильність більш активно харчуватися, коли високий тиск доповнюється гарним бризом, у цих умовах на великих просторах короп зазвичай слідує за вітром. Тобто багато риби буде якраз у вітряної частини озера.
Взимку при високому тиску, як правило, найхолодніші ночі, і зазвичай тихі. Коли високий тиск тримається кілька днів, температура води може впасти до позначки, коли вода почне замерзати. З урахуванням цего, я більш вибірковий щодо умов для риболовлі протягом коротких зимових днів, і намагаюсь рибалити в цей час, коли атмосферний тиск низький. Низький тиск взимку зазвичай означає більше теплі, вітряні та вологі дні, та, судячи з минулих результатів, служить добрим індикатором того що риба харчується. Багато хто зі мною не погодяться, але мені цікаво було б побачити підводну зйомку під час зимових місяців за різних умов (до речі, це ідея для DVD), я впевнений, це багато чого б прояснило. Я думаю, ми побачили б велику нерухомість коропа в середніх шарах води, чим могли уявити.
Взимку скорочується різниця між денною та нічною температурою. Вона рідко перевищує 8 градусів за Цельсієм, тоді як влітку різниця може становитиме 20 градусів. У зв'язку з чим, на глибину короп буде переміщатися не так активно, воліючи залишатися в більш комфортному, можливо, більш теплому шарі.
Повітряні маси низького тиску або антициклони у «правильний» час року забезпечують найкращий улов. Тут, мені здається, суперечок виникнути не мабуть, тим більше що звіти у Carp Talk підтверджують це. Час від часу я читаю останні звіти про рибалку в чатах сайту, і вони служать гарним індикатором оптимальних умов для риболовлі. Я помітив, що особливо вдалі улови в умовах низького тиску та невеликого вітру. Ці дані разом з моїми власними спостереженнями призводять до висновку про то, що такі умови приносять найкращий улов. Я переконаний у цьому настільки, що коли зведення погоди обіцяє подібні умови, лізу в холодильник за maple 8 (бойли).
Взимку фронти низького тиску можуть приносити холодні зливи або навіть сніг, через що різко змінюється температура води, що у свою чергу впливає на поведінку риби. Тепла зима може надати протилежний ефект через підвищення температури у верхніх шарах води. Незважаючи на різні думки, всі сходяться в одному – тривалі стабільні погодні умови хороші у холодні місяці. Я згоден з цим у певної міри, але віддаю перевагу теплим південно-західним вітрам, тривалим періодам низьких температур та високого тиску.
Прогнозування умов для риболовлі
«Правильні» умови нададуть вам допомогу у лові коропа. Слідкуючи за прогнозом погоди та визначаючи найкращий час моя рибалка була більш успішною, ніж якби рибалив у заздалегідь визначені дні – наприклад, кожний вихідний. Звичайно, не кожна рибалка буде успішною, але точно шо шанси значно зростають, і нехай це буде лише одна ніч риболовлі безперервно перед робочим днем.Метеопрогноз на 24 години - найкращий орієнтир, і всупереч поширеній думці, він досить точний. Докладний прогноз повідомить вам інформацію про напрям та силу вітру, температуру і тиск. Коли прогноз передбачає "потрібний" вітер, я часто готуюся до риболовлі, чим ближче у прогнозі лінії тиску (ізобари) один до одного, тим краще. Після періоду тихої погоди такі умови часто спричиняють рухи коропа.
Прогноз
Я не збираюся вдаватися до деталей того як читати прогноз, але щоб ви розуміли, на що потрібно звертати увагу, я зробив невеликий огляд:Ізобари - це лінії рівного тиску, що графічно зображуються як напівкруглі лінії. Чим вони ближчі один до одного, тим сильніше буде вітер. Системи тиску позначені як максимуми та мінімуми зі стрілками, що вказують напрямок вітру (пам'ятайте, що стрілка вказує звідки дме вітер).
Зміна тиску часто означає зміну погоди. Зростаючий тиск віщує ясну погоду, що падає - часто говорить про штормову погоду. Так відбувається тому, що падіння тиску означає наближення циклон, який несе з собою хмари та опади. Зростаючий тиск часто говорить про наближення антіциклону, або системи високого тиску, яка несе із собою ясну погоду. Для того, щоб стежити за тиском, вдома у мене важить барометр, я часто орієнтуюсь по ньому коли буде гарний час для риболовлі.
Коли прогноз зрозумілий, то ви можете застосувати інформацію про отримані погодни умови до конкретного озера, на якому ви рибаліте: згадайте, наскільки добре ловився короп в аналогічних умовах останній раз. Рибалки, які рибалять на одному озері багато років, інтуїтивно визначають зразкове місцезнаходження коропа за певних погодних умов.
Довгостроковий прогноз корисний для тривалих рибалок. Я пам'ятаю, як прибув на озеро площею 60 акрів у Франції та розмовляв там із голландськими коропістами, які вже складали речі та збиралися їхати після успішної тижневої риболовлі. Вітер дув у бік їхнього берега і попередній тиждень також дмухав у цьому напрямку, цей вітер пригнав до їх берегу багато риби. Я вирішив не рибалити на «їхньому» березі, оскільки довгостроковий прогноз передбачав зміну напряму вітру на 180 градусів наступного дня. Орієнтуючись на цю інформацію, я вирішив поставити намет на протилежному березі, якраз у напрямку, куди мав, судячи з прогнозу, дмухати вітер. Першу ніч було тихо, але на ранок піднявся вітер і «зсунув» риб з того місця, де вони знаходилися попередній тиждень, і «пригнав» їх до берега, де я рибалив. В результаті вага улову склала 42 фунти. Таким чином, роздрукований з інтернету прогноз допоміг мені розташуватись у потрібному місці. Швидкий пошук у інтернет видає безліч сайтів, з яких ви можете роздрукувати короткостроковий або довгостроковий прогноз, та я рекомендую вам перед довгою рибалкою робити це завжди.
Переважні умови для лову коропа в холодні місяці
Дуже складно передбачити зимові умови лову коропа, і, можливо, іншим авторам вдасться це краще, але мої спостереження такі:Ясно, тихо, морозно – складно сказати, здебільшого результати були не дуже добрими, але в ряді випадків активність коропів підтверджувала зворотне.
Морозно і туман – найгірші умови. Я можу пригадати всього пару вдалих рибалок за всі 23 з гаком років коли я ловлю коропа.
Хмарно та холодний вітер – складно коментувати, але загалом не дуже хороші умови, особливо при східному вітрі.
Хмарність та теплий вітер – до минулого зимового сезону я сказав би «ідеальні зимові умови».
Хмарно, снігові хмари – прийнятні зимові умови, особливо якщо температура повітря підвищується.
Теплий південно-західний вітер та мінлива хмарність – гарний шанс для зимового клювання, за такого прогнозу ви можете застати мене на березі.
Переважні умови у теплі місяці
Наведені нижче умови не є непорушною істиною, оскільки короп має звичку клювати, коли ми найменше цього очікуємо; це рекомендації і лише рекомендації.Спекотна тиха погода зі змінним вітром – зазвичай не дуже підходить для донного лову, клює зазвичай вранці чи ввечері.
Гарячі сонячні дні та хороший бриз – вода більш насичена киснем, що може дати гарни результати, особливо якщо попередні дні були тихими.
Теплі вітри, мінлива хмарність, баранчики на воді. просто хороших до дуже хороших, особливо у вітряній частині озера.
Рвані дощові хмари, місцями грози, хороший вітер – чудово, деякі з моїх кращих уловів траплялися саме за таких умов.
Хмарність, бриз та періодичні зливи – можуть дати гарний улов у правильну пору року.
Постійний дощ – не найкращі умови.
Небо, повністю затягнуте низькими хмарами, і дощ, що мрячить – умови від хороших до дуже хороших.
Висновок
Все викладене вище – лише рекомендації. Але найчастіше короп добре ловиться незадовго перед, протягом і відразу після періоду низького тиску. Очевидно, що багато європейських озер добре «реагують» на періоди низького тиску, особливо якщо він доповнюється грозовими хмарами та бризом. Якщо погодні умови «правильні», то протягом наступного тижня фото коропів із численних європейських озер будуть прикрашати сторінки Carp Talk – це збіг, або наслідок «правильних» умов»? Мене все більше цікавлять місячні фази, та, прочитавши деякі коментарі Тіма Пейслі з цього приводу, я повинен погодитися, що комбінація сприятливих погодних умов та «правильної» місячної фази забезпечує найкращі улови. Я намагатимуся більш пильну увагу приділяти спостереженню за фазами місяця, тому що вважаю, що поки що нас занадто мало відомостей, щоб підтвердити чи спростувати цю теорію, хоча щось мені підказує, що вона не має сенсу. Тільки час та фактичний матеріал можуть сказати нам, що надає більше вплив на поведінку коропових.Завдяки підводним камерам та науковим даним, з кожним днем ми дізнаємось все більше про поведінку коропа. Мій недавній улов з 50 коропів (14 з яких були вагою від 30 до 40 фунтів) у Франції говорить про те, як важливі спостереження за погодними умовами.
Мораль така: рибальте на своє задоволення і стільки, скільки захочете, але спробуйте при цьому знайти умови, за яких отримаєте найкращий результат. Погода важлива – використовуйте її як свою перевагу!
Род Сімпсон, Переклад: Макс Мокеєв
Немає коментарів:
Дописати коментар